EKMH181VSD222MA50T
Chemi-Con
Producto No:
EKMH181VSD222MA50T
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 180V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 180 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.6 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 113mOhm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 5.4 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2200 µF