EKMH630VSN103MA50M
Chemi-Con
Producto No:
EKMH630VSN103MA50M
Descripción:
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.4 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 5.28 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF