EKMM201VSN152MR50W
Chemi-Con
Producto No:
EKMM201VSN152MR50W
Descripción:
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.08 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 166mOhm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.62 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1500 µF