EKMM451VND122MB80T
Chemi-Con
Producto No:
EKMM451VND122MB80T
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.228" (82.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMM
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1200 µF