EKMM451VSN331MA40S
Chemi-Con
Producto No:
EKMM451VSN331MA40S
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.45 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.005Ohm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.0735 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF