EKMQ201ELL2R2MF11D
Chemi-Con
Producto No:
EKMQ201ELL2R2MF11D
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 25 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMQ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 62.5 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.2 µF