EKMQ201ELL330MK15S
Chemi-Con
Producto No:
EKMQ201ELL330MK15S
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series KMQ
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF