EKMQ201ELL331MM40S
Chemi-Con
Producto No:
EKMQ201ELL331MM40S
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 200V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 675 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series KMQ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.0125 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF