EKMQ201ELL470MK20S
Chemi-Con
Producto No:
EKMQ201ELL470MK20S
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 195 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series KMQ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 351 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47 µF