EKMQ201VSN152MA30W
Chemi-Con
Producto No:
EKMQ201VSN152MA30W
Descripción:
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
En stock : 200
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.8 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series KMQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.2 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1500 µF