EKMQ201VSN391MP25S
Chemi-Con
Producto No:
EKMQ201VSN391MP25S
Descripción:
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP
En stock : 18485
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.31 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series KMQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.965 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 390 µF