EKMQ451VSN331MR40S
Chemi-Con
Producto No:
EKMQ451VSN331MR40S
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF