EKMR451VSN121MP30S
Chemi-Con
Producto No:
EKMR451VSN121MP30S
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.280" (32.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 820 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMR
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.1726 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 120 µF