EKMW401VSN221MP35S
Chemi-Con
Producto No:
EKMW401VSN221MP35S
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.476" (37.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.18 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMW
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.6874 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF