EKXE161ELL330MJ16S
Chemi-Con
Producto No:
EKXE161ELL330MJ16S
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL TH
En stock : 3646
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 130 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KXE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 325 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF