EKXF451ELL330ML25S
Chemi-Con
Producto No:
EKXF451ELL330ML25S
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL TH
En stock : 157
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 392 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KXF
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 980 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF