Hogar / AC DC Converters / EPM15-180-BP-0F0
minImg
EPM15-180-BP-0F0
Astrodyne TDI
Producto No:
EPM15-180-BP-0F0
Descripción:
AC/DC CONVERTER 18V 12W
En stock : 27
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Approval Agency CB, CE, cTUVus, TUV
Voltage - Output 1 18V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.46" L x 1.66" W x 0.91" H (62.5mm x 42.2mm x 23.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 670mA
Number of Outputs 1
Series EPM15 (15W)
Power (Watts) 12 W
Type Open Frame
Line Regulation -
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 70%
Mfr Astrodyne TDI
Features Universal Input
Load Regulation -
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 275 VAC