ER1641-621JR
API Delevan Inc.
Producto No:
ER1641-621JR
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 620NH 420MA 450MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 42 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 620 nH
Series ER1641
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 190MHz