ERC5527K100DHEB500
Vishay Dale
Producto No:
ERC5527K100DHEB500
Descripción:
RES 27.1K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 27.1 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W