ERC552K2600BHEK500
Vishay Dale
Producto No:
ERC552K2600BHEK500
Axial
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
RES 2.26K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.26 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W