ERC65120R00BHEK500
Vishay Dale
Producto No:
ERC65120R00BHEK500
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 120 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 Ohms
Series ERC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W