ERL07191K00FKEK500
Vishay Dale
Producto No:
ERL07191K00FKEK500
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 191K OHM 1% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 191 kOhms
Series ERL
Power (Watts) 0.25W, 1/4W