ERL627K5000FKEK500
Vishay Dale
Producto No:
ERL627K5000FKEK500
Descripción:
RES 7.5K OHM 1% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 7.5 kOhms
Series ERL
Power (Watts) 2W