Hogar / Tape / ET1X25MMX66M
minImg
ET1X25MMX66M
3M
Producto No:
ET1X25MMX66M
Fabricante:
3M
Descripción:
3M EMI ALUMINUM FOIL SHIELDING T
Guía del usuario
Usage EMI Shielding
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum Foil
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.050mm)
Thickness 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Series 1170
Length 54' (16.5m) 18 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 60 Months
Package Bulk
Tape Type Aluminum Foil
Width 0.47" (12.00mm)