Hogar / DC DC Converters / EXB100-48S3V3-RJ
minImg
EXB100-48S3V3-RJ
Artesyn Embedded Power
Producto No:
EXB100-48S3V3-RJ
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 100W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.39" H (61.0mm x 57.9mm x 9.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 30A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series EXB100 (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module, 8 Leads
Efficiency 90.5%