F100T127P16
Chip Quik Inc.
Producto No:
F100T127P16
Fabricante:
Chip Quik Inc.
Descripción:
PITCH CHANGER 1.00 MM TO 1.27 MM
Guía del usuario
Series Proto-Advantage
Number of Positions 16
Package Accepted -
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.039" (1.00mm)
Proto Board Type Plated Through Hole to Plated Through Hole
Material FR4 Epoxy Glass
Package Bulk
Size / Dimension 1.700" L x 0.400" W (43.18mm x 10.16mm)
Product Status Active
Board Thickness 0.063" (1.60mm)