F254T254P04
Chip Quik Inc.
Producto No:
F254T254P04
Fabricante:
Chip Quik Inc.
Descripción:
PITCH CHANGER 2.54 MM TO 2.54 MM
Guía del usuario
Series Proto-Advantage
Number of Positions 4
Package Accepted -
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Proto Board Type Plated Through Hole to Plated Through Hole
Material FR4 Epoxy Glass
Package Bulk
Size / Dimension 0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
Product Status Active
Board Thickness 0.063" (1.60mm)