FB160808T-401Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
FB160808T-401Y-S
Descripción:
FERRITE BEAD 400 OHM 0603 1LN
En stock : 40000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm
Impedance @ Frequency 400 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 400mA