FBH100505T-101Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
FBH100505T-101Y-S
Descripción:
FERRITE BEAD 100 OHM 0402 1LN
En stock : 100000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 90mOhm
Impedance @ Frequency 100 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.022" (0.55mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FBH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 1.2A