FBH160808T-101Y-S
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
FBH160808T-101Y-S
Descripción:
FERRITE BEAD 100 OHM 0602 1LN
En stock : 60000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 4000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 40mOhm
Impedance @ Frequency 100 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FBH
Package / Case 0602 (1605 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3A