FCE17A15SA200
Amphenol ICC (Commercial Products)
Producto No:
FCE17A15SA200
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Filter
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C