FCH041N65F-F155
onsemi
Producto No:
FCH041N65F-F155
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-247-3
Descripción:
MOSFET N-CH 650V 76A TO247
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 13020 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 294 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 41mOhm @ 38A, 10V
Supplier Device Package TO-247-3
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 7.6mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series FRFET®, SuperFET® II
Power Dissipation (Max) 595W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 76A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V