FCH110N65F-F155
Fairchild Semiconductor
Producto No:
FCH110N65F-F155
Paquete:
TO-247-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 650V 35A TO247
En stock : 69
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 69
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4895 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 145 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 110mOhm @ 17.5A, 10V
Supplier Device Package TO-247-3
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 3.5mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series FRFET®, SuperFET® II
Power Dissipation (Max) 357W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Fairchild Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 35A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V