FCH47N60N
Fairchild Semiconductor
Producto No:
FCH47N60N
Paquete:
TO-247
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR, 4
En stock : 810
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 35
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6700 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 151 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 62mOhm @ 23.5A, 10V
Supplier Device Package TO-247
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series SupreMOS™
Power Dissipation (Max) 368W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Fairchild Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 47A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V