FCN2820A224K-Z
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
FCN2820A224K-Z
Descripción:
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC 2820
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.197" W (7.10mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FCN
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case 2820 (7150 Metric)
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.22 µF