FCP0603C152G-K1
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
FCP0603C152G-K1
Descripción:
CAP FILM 1500PF 2% 16VDC 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series FCP
Voltage Rating - DC 16V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1500 pF