FCP1210H183G-G2
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
FCP1210H183G-G2
Descripción:
CAP FILM 0.018UF 2% 50VDC 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series FCP
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.018 µF