FCPF380N60
onsemi
Producto No:
FCPF380N60
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-220F-3
Descripción:
MOSFET N-CH 600V 10.2A TO220F
En stock : 3170
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1665 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 40 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 380mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package TO-220F-3
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series SuperFET® II
Power Dissipation (Max) 31W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10.2A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V