Hogar / IGBT Modules / FD600R17KE3B2NOSA1
minImg
FD600R17KE3B2NOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FD600R17KE3B2NOSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE 1700V 4300W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration Single Chopper
Input Capacitance (Cies) @ Vce 54 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 600A
Package / Case Module
Power - Max 4300 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA