FDD26AN06A0-F085
onsemi
Producto No:
FDD26AN06A0-F085
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-252AA
Descripción:
MOSFET N-CH 60V 7A/36A TO252AA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 800 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 17 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 26mOhm @ 36A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series Automotive, AEC-Q101, PowerTrench®
Power Dissipation (Max) 75W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7A (Ta), 36A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V