FDH210N08
onsemi
Producto No:
FDH210N08
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-247-3
Descripción:
MOSFET N-CH 75V TO247-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs -
Supplier Device Package TO-247-3
Vgs(th) (Max) @ Id -
Drain to Source Voltage (Vdss) 75 V
Series -
Power Dissipation (Max) 462W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 210A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V