FDMS36101L-F085
onsemi
Producto No:
FDMS36101L-F085
Fabricante:
onsemi
Paquete:
Power56
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 38A POWER56
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3945 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 84 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 26mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package Power56
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series Automotive, AEC-Q101, PowerTrench®
Power Dissipation (Max) 94W (Tc)
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 38A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V