FDMS8050ET30
onsemi
Producto No:
FDMS8050ET30
Fabricante:
onsemi
Paquete:
8-PQFN (5x6)
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 55A/423A POWER56
En stock : 14767
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 22610 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 285 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 0.65mOhm @ 55A, 10V
Supplier Device Package 8-PQFN (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 750µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series PowerTrench®
Power Dissipation (Max) 3.3W (Ta), 180W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 55A (Ta), 423A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V