FDP100N10
onsemi
Producto No:
FDP100N10
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 75A TO220-3
En stock : 800
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7300 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 100 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 10mOhm @ 75A, 10V
Supplier Device Package TO-220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series PowerTrench®
Power Dissipation (Max) 208W (Tc)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V