FDPF15N65
onsemi
Producto No:
FDPF15N65
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-220F-3
Descripción:
MOSFET N-CH 650V 15A TO220F
En stock : 454
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3095 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 63 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 440mOhm @ 7.5A, 10V
Supplier Device Package TO-220F-3
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series UniFET™
Power Dissipation (Max) 38.5W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 15A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V