FDPF18N50T
onsemi
Producto No:
FDPF18N50T
TO-220F-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 500V 18A TO220F
En stock : 291
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2860 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 60 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 265mOhm @ 9A, 10V
Supplier Device Package TO-220F-3
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Series UniFET™
Power Dissipation (Max) 38.5W (Tc)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V