FEWS-2412A20T
Diwell Electronics
Producto No:
FEWS-2412A20T
Fabricante:
Diwell Electronics
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 20W
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.666A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 87%
Mfr Diwell Electronics
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.44" H (50.8mm x 25.4mm x 11.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series FEW (20W)
Power (Watts) 20 W