Hogar / IGBT Modules / FF150R12KE3GHOSA1
minImg
FF150R12KE3GHOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF150R12KE3GHOSA1
Paquete:
Module
Descripción:
IGBT MOD 1200V 225A 780W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration Single Chopper
Current - Collector (Ic) (Max) 225 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 11 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 150A
Package / Case Module
Power - Max 780 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA