Hogar / IGBT Modules / FF1800R12IE5PBPSA1
minImg
FF1800R12IE5PBPSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF1800R12IE5PBPSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 1200V 1800A 20MW
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 1800 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 98.5 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series PrimePACK™3+
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 1800A
Package / Case Module
Power - Max 20 mW
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA