Hogar / IGBT Modules / FF225R17ME3BOSA1
minImg
FF225R17ME3BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FF225R17ME3BOSA1
Paquete:
Module
Descripción:
IGBT MOD 1700V 340A 1400W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Half Bridge Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 340 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 20.5 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series EconoDUAL™ 3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 225A
Package / Case Module
Power - Max 1400 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA